TryLearn More

Use SIP trunks, WebRTC & Apps

Slash your Phone Bill by 80%

Oprogramowanie 3CX SIP Serwer

3CX to SIP Serwer działający z popularnymi bramami VoIP i telefonami SIP, co pozwala na skonfigurowanie centrali telefonicznej IP w ciągu kilku minut. 3CX SIP Serwer można szybko pobrać i zainstalować na Windows lub Linux.

Pobierz swoją darmową licencję 3CX SIP Server

Możesz otrzymać bezpłatną licencję 3CX na maksymalnie 16 jednoczesnych połączeń, 25 uczestników konferencji web i nieograniczoną liczbę numerów wewnętrznych. Dostępne są 3 komercyjne edycje 3CX SIP Server, które obejmują raportowanie połączeń, statusy obecności, faks do e-maili, integracje CRM , zaawansowane funkcje call center (wallboard) i wiele więcej. Pobierz tutaj swój darmowy SIP server.

Najważniejsze funkcjonalności serwera 3CX

  • Wsparcie dla SIP 2.0
  • Wsparcie dla tradycyjnych łącz PSTN za pomocą bram medialnych takich jak Patton i Audiocodes
  • Wsparcie dla dostawców VoIP oraz usług SIP Trunk
  • Wsparcie dla najpopularniejszych kodeków, w tym: G711, GSM, IspeeX oraz iLBC
  • Dostępne jako darmowa wersja wspierająca nielimitowaną ilość numerów wewnętrznych

Protokół SIP

Session Initiation Protocol (SIP) jest protokołem służącym do zestawiania sesji komunikacyjnych w czasie rzeczywistym z jednym lub wieloma uczestnikami. Jest to standard najczęściej wykorzystywany do komunikacji głosowej, niemniej jednak wspiera także wideo, jak również wiele aplikacji. SIP został zaprojektowany niezależnie od warstwy transportowej. Oznacza to że może działać zarówno poprzez UDP, TCP jak i STCP. Cała komunikacja głosowa lub wideo odbywa się z wykorzystaniem innego protokołu, najczęściej RTP.

Istnieje wiele zaleceń RFC dotyczących SIP, jednak najważniejszym jest RFC 3261.

SIP jest protokołem bazującym na otwartym tekście. Wygląda i działa bardzo podobnie jak protokół HTTP. Pomysłodawcy i twórcy SIP (Henning Schulzrinne & Mark Handley) chcieli stworzyć protokół, który swoje korzenie będzie miał w świecie IP, a nie w świecie telekomunikacyjnym. SIP odniósł ogromny sukces i stał się główną siłą napędową rozwoju VoIP i telefonii internetowej w ostatnich latach. Wszyscy główny producenci przyjęli standard i dziś oprogramowanie SIP, telefony SIP oraz dostawcy SIP są wszechobecni.

Serwery SIP są odpowiedzialne za zestawianie połączeń pomiędzy urządzeniami końcowymi. Serwery SIP zazwyczaj łączą w sobie kilka funkcjonalności takich jak SIP Proxy i SIP registrar. 3CX pełni rolę zarówno SIP proxy jak i SIP registrar, a także pracuje jako serwer media server celem dostarczania usług głosowych w czasie rzeczywistym.

Zdobądź już dziś 3CX za darmo!

Pobierz wersję na serwer lokalny lub Spróbuj w chmurze